sauny-klafs.cz logo

Sauna a zdraví
Sauna je zdravá.

Skutečnost, že je sauna zdravá potvrzují nejenom současné studie, lidé na celé zeměkouli využívají zdravotních účinků sauny už po mnohá tisíciletí. Pozitivní účinky pravidelného saunování na tělo i na duši jsou hloubkové a dlouhodobé, proto sauna působí jako účinné posílení organismu.


Sauna trénuje cévní systém

Sauna trénuje cévní systém

Klíč ke zlepšení zdraví v sauně spočívá ve střídání horka a chladu. Saunové horko stimuluje vegetativní nervový systém. Při ochlazovací fázi se zužují cévy v těle působením studené vody, což je vynikající trénink pro krevní cévy, kterým se posiluje prokrvení cév a svaloviny.


Sauna a Sanarium ® posilují imunitní systém

Sauna a Sanarium ® posilují imunitní systém

Ve studii berlínské univerzity se říká, že kontinuální návštěvy sanaria stimulují imunologické reakce cévního systému. Mohou být utišené i zánětlivé procesy arteriálního cévního systému. Sauna působí pozitivně na látkovou výměnu a tělo se díky sauně účinněji brání chřipkovým infekcím. Tübingenský výzkumný team dokonce objevil, že buňky potních žláz člověka produkují přírodní antibiotikum.


Sauna pro krásu zevnitř

Sauna pro krásu zevnitř

Pravidelné saunování je dlouhodobou prevencí před projevením nedostatků ve výživě kůže a současně optimalizuje přísun živin do ní, což dokazuje i vědecká studie. Na fakultní kožní klinice v Jeně zjistili, že testovaným osobám, které pravidelně navštěvovaly saunu, se stabilizovala funkce pokožky. Zlepšení prokrvení zabraňuje vysychání pokožky a reguluje obsah tuku na jejím povrchu.


Barevné světlo navrací pružnost pokožce

Barevné světlo navrací pokožce pružnost

Nadstandardním vybavením je barevné světlo s funkcí LIFTLIGHT. S daným světlem si můžete nejen doladit saunu do své oblíbené barvy, ale můžete si také užívat blahodárné účinky světla na Vaši pokožku. Červené světlo funkce LIFTLIGHT se dotkne pokožky a přemění se na tepelnou energii, kolagen v pokožce se zahřeje a přispívá tak ke zdravějšímu fungování pokožky. Kolagen vrátí pokožce pružnost a vrásky nebo rozšířené póry se ztratí.


Odstranění škodlivých látek z těla

Odstranění škodlivých látek z těla

Tkáň většiny lidí je snadno překyselená, škodlivé látky mohou být spouštěčem oslabení imunitního systému, bolesti kloubů, svalů a hlavy, trávicích poruch, jakož i mnohých chronických onemocnění. Pravidelné návštěvy sauny podporují vyplavování škodlivých kyselin z těla. Příznivým vedlejším efektem je vylučování toxických stopových prvků v potu, jako je olovo, kadmium a nikl.

Sauna je prevencí proti svalové horečce

Sauna je prevencí proti svalové horečce

Zvýšená látková výměna a zlepšené prokrvení svalů působí také jako přírodní metoda zabraňující překyselení organismu po sportování. Lidé, kteří mají problémy s průduškami, se cítí po saunování mnohem lépe. Průdušky se uvolní a oni mohou znovu snadno dýchat.


Sauna je prevencí proti migréně

Sauna je prevencí proti migréně

Pocení může být dokonce prevencí proti bolestem hlavy, které vznikají v důsledku nesprávného regulace tlaku v cévách. Během saunování se mohou cévní stěny střídáním fází tepla a chladu vytrénovat tak, že při vnější stimulaci cév hlavy nemusí kvůli podrážděným nervovým buňkám tělo reagovat bolestmi.


Kdo se pravidelně potí, snáze se na dovolené zotavuje

Kdo se pravidelně potí, snáze se na dovolené zotavuje

Tréninkový efekt pravidelných dávek sauny má další (často podceňovanou) výhodu. Zahraniční cesty nás často přivedou do klimatických zón, kde se mohou obyvatele střední Evropy trápit zvýšeným pocením. Kdo se ale pravidelně potí v sauně, trénuje svůj organismus v předstihu a potom si svou dovolenou pod jižním sluncem užívá mnohem příjemněji.


Návštěvníci sauny žijí déle

Návštěvníci sauny žijí déle

Pravidelné prokrvení návštěvníků sauny trénuje celý organismus a biologický proces stárnutí se proto zpomaluje. Vysoká kvalita života tak zůstane déle zachována.


Sauny - relax

Relax

Saunování je smysluplnou činností, která nám pomůže lépe si odpočinout a čelit snáze nástrahám rušné moderní doby. Co prospívá jednotlivci, je následně výhodné i pro celou společnost.

Kontakt